Fotka uživatele Základní škola Želiv.Fotka uživatele Základní škola Želiv.

 

V sobotu dne 2. prosince se v prostorách Základní školy Želiv uskutečnil další ročník již tradiční Vánoční dílny. Stejně jako v minulých letech přišlo velké množství návštěvníků nejrůznějšího věku, což nás velmi těší a dává nám to chuť v této krásné tradici pokračovat i v příštích letech. Celá akce odstartovala slavnostním vystoupením školního pěveckého sboru. Žáci si pod vedením paní učitelky Kumžákové připravili zhruba 20-ti minutový program plný vánočních písní a koled. Následně se spustil každoroční pestrý kolotoč kreativních dílniček, ve kterých si mohl každý návštěvník vyrobit nejrůznější dekorativní  věci od papírových čertů a papírových stromečků po vánoční lucerničky či malování na textil.

Seznam stanovišť na Vánoční dílně 2017:  

1) Andělé – ubrousková technika

2) Vánoční ozdoby ze včelího vosku

3) Papíroví čerti

4) Zdobení perníčků

5) Vánoční lucerničky

6) Papírové mašle

7) Vánoční ozdoby

8) Papírový stromeček

9) Enkaustika

10) Malování na textil

11) Zvonečky

12) Výroba mýdel

13) Santova punčocha

14) Keramika

Samozřejmostí bylo drobné občerstvení v naší školní jídelně. Podávala se káva, čaj, makové, tvarohové a povidlové koláčky, vánočky, perníčky a mnoho dalšího. Podle reakcí mnohých přítomných se celá akce velmi povedla, za což vděčíme všem těm, co se na akci nějakým způsobem podíleli.  Rád bych zde tedy ještě jednou poděkoval žákům, zaměstnancům školy i dobrovolníkům za jejich práci při přípravě a realizaci Vánoční dílny 2017. Speciální poděkování patří paní učitelce Daně Bártlové a paní učitelce Monice Radilové, které byly hlavními organizátory celé akce a zvládly to opět výborně. Doufáme, že se i vám letošní vánoční dílna líbila a nenecháte si tuto již tradiční akci ujít ani příští rok.

Fotka uživatele Základní škola Želiv.