V rámci projektu Skutečně zdravá škola jsme ve čtvrtek 21. června uspořádali informační piknik s mléčnými výrobky firmy Madeta, který přinesl žákům chuťový i vzdělávací zážitek obohacený o vůně zeleného koření pěstovaného na školní zahradě.

Žáci pracovali s pracovními listy z nabídky metodických materiálů Skutečně zdravé školy, díky kterým se učili rozlišovat, které mléčné výrobky jsou více nebo méně kvalitní a také jak vlastně vzniká „z krávy jogurt“.

Skupinka vybraných žáků z různých ročníků se pak vydala nasbírat kořenící byliny na školní zahradu, které pak nadrobno posekali ve školní cvičné kuchyňce a připravili do šálků na piknik pro každou třídu.

Každá třída poté dostala tác s rohlíky a různými mléčnými výrobky a uspořádala si pro sebe piknik po svém. Ochutnali tak nejen různé „pomazánky“, ale také směs estragonu, saturejky, libečku, bazalky, yzopu, petrželky a tymiánu.

Děkujeme firmě Madeta za poskytnutí jejich výrobků na ochutnávku a umožnění příjemného zážitku pro celou školu na konci školního roku.