Na naši základní školu v pondělí 17. 9. 2018 opět po roce zavítá projekt Edison. Edison je projektem společnosti AIESEC, což je mezinárodní studentská organizace, která zprostředkovává praxi studentům formou zahraniční stáže. Skupina vysokoškolských studentů z různých zemí světa stráví vždy jeden týden ve vybrané škole, kde děti zábavnou formou seznámí se zemí, z níž pochází. Celý program je navíc veden v angličtině a žáci jsou tak motivováni k rozvoji svých jazykových dovedností. Celý týden od 17. 9. – 21. 9. 2018 budou mít žáci částečně upravený rozvrh, stážisté stráví průměrně v každé třídě kolem 10 hodin za týden (2. stupeň). V těchto hodinách popíší svou zemi, tradice, zvyky a zahrají si s žáky nejrůznější hry. Pevně věříme, že podobně jako v loňském roce bude i letos tento projekt velkým přínosem a zpestřením pro žáky naší školy. V letošním roce se můžeme těšit na tyto čtyři zajímavé stážisty: