HRN169a4b priBez

Ve středu 22. listopadu 2018 se na naší škole po roce opět konala beseda s pamětníkem v rámci projektu Příběhy bezpráví. Ústředním tématem letošního ročníku byl Únor 1948.

Tentokrát nás navštívil pan Miloslav z Humpolce. Vyprávěl žákům, jak prožívala jeho rodina tento osudný rok, jak jeho rodičům komunisté zabavili živnost a jak byli neustále pod kontrolou komunistické strany. Děti pak pokládaly panu Miloslavovi různé otázky.

Beseda rychle utekla a my všichni jsme strávili příjemné chvíle v přítomnosti člověka, který prožil na vlastní kůži celé období komunismu v naší zemi.

Tímto bychom chtěli ještě jednou poděkovat panu Miloslavovi za jeho ochotu a vstřícnost podělit se s dětmi o své vzpomínky.

IMG 20181121 100304