Na sobotu 1. 12. 2018 připadla vánoční dílna, jež má v želivské škole už několikaletou tradici.

Učitelé spolu se svými žáky připravili v jednotlivých učebnách několik aktivit, kterými se snažili navodit sváteční atmosféru nezadržitelně se blížících Vánoc.

A to se podařilo beze zbytku. Dětem zářily oči a dospělí se na sebe mile usmívali. Zdobili společně perníčky a přitom si s chutí olizovali konečky prstů slepené sněhem z ušlehaných bílků. Odnášeli si také voňavá mýdla, která sami vyrobili – smíchali horkou hmotu, barvivo s příjemným aroma a vše slili do vybraných formiček.

Zájemci si mohli ušít také prostírání, vyrobit vlastní svícen, vánoční přání, zakoupit adventní věnec či nabarvit taštičku podle svojí fantazie.

Každý se tu směl realizovat po svém – buďto tvořit nebo třeba jen pozdravit známé, které tu potkal, povídat si s nimi a popíjet přitom pečený čaj, jenž krásně voněl po skořici a hřebíčku. Hřát vás mohl nejen čaj samotný, ale také dobrý pocit, že jeho zakoupením jste finančně podpořili nadační fond Dobrý anděl, jenž pomáhá rodinám, které se dostanou vinou vážného onemocnění do peněžní tísně.

A právě to jsou skutečné Vánoce – zdánlivé drobnosti – vůně, úsměvy, milé, vřelé pohledy, srdečnost a vzájemná laskavost i pochopení.

Přijměte tedy od nás všech přání co možná nejpokojnějších a požehnaných vánočních svátků, ať jsou klidné a radostné.