Ve snaze zvýšit jazykovou úroveň žáků a zároveň je motivovat ke studiu anglického jazyka, zakoupila škola žákům elektronickou aplikaci napomáhající učení se anglickým slovíčkům a frázím hravou formou. Aplikace má název WOCABEE a můžete se s ní blíže seznámit na webu: www.wocabee.app . WocaBee je nová aplikace, která výrazně pomáhá studentům naučit se cizí slovíčka jakéhokoliv jazyka rychle, jednoduše a efektivně. Jedná se o inovativní aplikaci, která funguje online a na každém zařízení: počítač, tablet, mobil (není potřeba ji instalovat).

V testovacím provozu před pololetními prázdninami se nám aplikace velice osvědčila a i žáky byla přijímána s nadšením. Žáci mohou využívat aplikaci od pondělí 11. února do konce školního roku zdarma z jakéhokoliv zařízení (telefon, tablet, PC). Každý žák dostane své přístupové heslo a v rámci výuky si zaktivuje svůj osobní přístup do třídy. K samotnému studiu tedy stačí připojení k internetu a přihlášení do své třídy, kde mají od vyučujícího zadány balíčky slovíček a frází.

Žáci mohou v této aplikaci soutěžit nejen mezi sebou, ale často také bývají vypisovány soutěže o věcné výhry. Vyučující využijí aplikaci nejen k procvičování se žáky, ale také k testování znalostí a zadávání domácích úkolů. Věříme, že tento nástroj nám pomůže v naší snaze o kvalitnější, zábavnější a pestřejší výuku angličtiny.

Za vyučující angličtiny na 1. a 2. stupni

Lenka Holasová a Ludmila Chybová