Ve středu 21. 5. 2014 na nás hned po obědě čekal před školou autobus, aby nás odvezl na výlet, který pořádala školní družina ve spolupráci s výborem SRPDŠ (maminky  pomáhaly vychovatelce ŠD zajišťovat dozor nad dětmi). Tentokrát jsme se vypravili do westernového městečka Stonetown, které vyrostlo v lese nedaleko vesnice Kamenice u Herálce.

V městečku nás přivítal „zástupce šerifa“ ve stylovém oblečení a paní s miminkem. Seznámili nás s historií městečka a představili jednotlivé budovy.  Prohlédli jsme si muzeum, sruby, popraviště, děti se pak mohly vydovádět na skluzavce, houpačkách, pískovišti, kapesné utratily v „kavárně“ a místním obchůdku. Dalšími atrakcemi byla střelba z luku, vrhání noži, nebo odrážení kuželky. Nakonec jsme si všichni vyrobili indiánské čelenky, které jsme si odvezli na památku. Dvouhodinový program utekl jako voda a domů se většině ani nechtělo. Už se těšíme na další rok, kdy určitě vymyslíme opět nějaký hezký a ne příliš náročný výlet. DN