Čtvrtek 10. 3. byl na naší škole Dnem povolání, ten si pro školu připravil žákovský parlament. Úkolem všech bylo přijít v převleku, který poukazoval na nějaké povolání. Musím pochválit naše žáky, protože téměř všichni se s radostí převlékli a ve škole se pohybovaly rozličné profese. Potkat jste se mohli se zdravotními sestřičkami, sportovci, lékaři, opraváři, přišel i zahradník, herec, chemik, kuchař, zpěvačka nebo venčič psů. Dopoledne završila menším dětem soutěž o Nejlepšího zaměstnance školy. Deset nejhezčích převleků soutěžilo v trojboji- přepisoval se recept na bábovku, počítaly se peníze a zatloukaly hřebíky. Nejlepším zaměstnancem školy v mladší kategorii se stala Anetka Spoustová a ve starší kategorii Lenka Štefanicová.

Odpoledne byl připraven program pro starší děti. Připravili jsme besedu s odborníky z různých profesí. Zavítala k nám p. Adamcová (lékařka), p. Chmel (starosta), p. Kaňka (veterinář), p. Dolejš (kriminalista), p. Loskot (zedník), p. Kratochvílová (zdravotní sestra a sociální pracovnice) a p. Paťhová (ředitelka a učitelka MŠ). Velmi bych chtěla poděkovat za jejich vystoupení před dětmi a následnou diskusi s nimi. Další poděkování patří dětem z parlamentu za skvěle zorganizovanou akci, za jejich samostatnost a ochotu něco dělat pro školu. Je pro mě radost s nimi pracovat :) JJ