Jak jsme slíbili, přinášíme zpětnou vazbu ze sbírky na Dobrého anděla a tady je pár slov o rodině, které jste pomohli a poslali 4360 Kč. Děkujeme! Za ŽP Jana Jarošová
V Českomoravské vrchovině, na pomyslné hranici Čech a Moravy, leží město Jihlava. Partneři Olga a Jozef zde vychovávají své dvě dcerky, Emmičku (*2009) a Ellinku (*2016). Tatínek Jozef pracuje jako stavební inženýr, od náročného povolání si nejraději odpočine při jízdě na kole. Maminka Olga je v současné době na rodičovské dovolené s mladší dcerou Ellou, i pro ni je největším relaxem sport a pobyt v přírodě. Tanečnice a gymnastka Emmička v září nastoupila do čtvrté třídy základní školy, poměrně záhy však musela školní lavici vyměnit za nemocniční lůžko. V říjnu letošního roku byl děvčátku bohužel diagnostikován lymfom, tedy nádorové onemocnění lymfatických uzlin. V současné době je na samém začátku léčby, která probíhá na Klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno.

Příspěvky Dobrých andělů rodina využije na zajištění hlídaní mladší Ellinky v době, kdy je paní Olga s Emmičkou v nemocnici. Pomohou také s nákupem hygienických a dezinfekčních potřeb, které jsou nyní pro provoz domácnosti nezbytností. Emma má totiž v důsledku chemoterapie velmi narušenou imunitu a je tedy nutné jí zvýšeně chránit před možnou infekcí. Část příspěvků poputuje na úhradu doučování malé pacientky. V neposlední řadě přispějí na dopravu mezi domovem a nemocnicí.

"Moc děkuji za Vaši pomoc, Dobří andělé! Jsem ráda, že i díky Vaší pomoci můžu soustředit svoji pozornost pouze na Emmičku. Až se Emmička vyléčí, stanu se i já Dobrým andělem," napsala nám maminka Olga.