Žáci naší školy se zúčastnili 51. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2023. V letošním ročníku na téma „TANEC“ přišlo do soutěže celkem 16.416 prací od dětí z 83 zemí světa. Odborná porota udělila 1.356 ocenění včetně 187 medailí.

Gratulujeme Anežce Kolegarové a Lucii Matoušové z páté třídy, které uspěly ve velké konkurenci letošního ročníku a získaly ocenění za své výjimečné výtvory. Seznam všech oceněných děl a jejich fotografie naleznete na: https://www.mdvv-lidice.cz/aktualni/oceneni/cr/

Výstava všech oceněných prací probíhá v Lidické galerii od 1.6.20223 do 31.1.2024.

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice (MDVV Lidice) byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech.

Tato původně národní výstava se stala v roce 1973 výstavou mezinárodní a během své historie se stala dobře známou nejen mezi dětmi a učiteli u nás, ale doslova v celém světě.