Dream, Engage, Act and Re-act 4 the Future

DEAR FUTURE

Být zajímavější, chtít něco víc, dozvědět se, zajímat se... Možná proto je naše škola zapojena do třech různých evropských projektů. Je to moc nebo málo? Uvidíme. Opět díky Hodině H jsme v polsko-tureckém projektu, který je zaměřený na umělou inteligenci. Mobility se netýkají dětí, pouze učitelů. Cíl projektu se ale zaměřuje na naše nejmenší. Jak umět pracovat s digitální technologií, přirozeně ji přenést do dětského prostředí, umět ji využívat při vyprávění příběhů, programovat atd. Informatice s nejmladšími žáky se na naší škole věnují dvě paní učitelky, které se s dětmi setkávají, vyprávějí si příběhy a učí děti jednoduchému programování. Své poznatky pak paní učitelky využívají v tomto Erasmovém projektu a své zkušenosti sdílí se svými zahraničními partnery.

V tomto projektu se setkáváme s partnery z Turecka, Polska, Bulharska, Portugalska, Chorvatska a České republiky. Na začátku jsme měli speciální úkol – vymyslet logo. Jsme moc rádi, že právě náš žák byl úspěšný a české logo se stalo mezinárodním, které se bude vyjímat na každé prezentaci projektu Dear Future.

První setkání se uskutečnilo v Turecku, ale bohužel jsme se prezenčně nemohli zúčastnit. Připojili jsme se on-line, abychom své kolegy poznali a dozvěděli se, co nás čeká.  Druhého setkání v chorvatském Varaždinu jsme se rádi zúčastnili a byli jsme mile překvapeni, jak zajímavá a motivující práce se zahraničními kolegy může být.

V tomto projektu nás ještě čekají, kromě velkého množství práce, výjezdy do Bulharska, Polska a setkání u nás v Želivě.

Fotografickou dokumentaci naleznete: Galerie-Fotografie-Akce školy-Akce školy 2022/2023-Erasmus+ Jsme Evropané