Portugalsko - Barcelos - 19.-24.3.2023

Dalším cílem mobilit v rámci programu Erasmus+ bylo Porutgalsko. Na jih Evropy se vydali paní učitelky Barbora Bártová, Ludmila Chybová a ředitel školy Jaromír Cihlář. Jsme součástí polsko-tureckého projektu zaměřeného na umělou inteligenci. Mobility se zúčastnili pedagogové, ale cíl projektu se zaměřuje na naše žáky. Umět pracovat s digitálními technologiemi, přirozeně je přenést do dětského prostředí, umět je využívat při vyprávění příběhů. Informatice s nejmladšími žáky se na naší škole věnují paní učitelky, které je vtahují do světa výpočetní techniky, vyprávějí si příběhy a učí je jednoduchému programování. Své poznatky pak využívají v tomto projektu a své zkušenosti sdílí se svými zahraničními partnery z Turecka, Polska, Bulharska, Portugalska a Chorvatska.

Projekt Dear Future prezentuje mezinárodní logo, které vytvořil žák naší školy.

V rámci své cesty navštívili učitelé školy v městě Barcelos, kde byli ubytovaní. Měli možnost zúčastnit se výuky, načerpat inspiraci a srovnat vzdělávací systémy. Prohlídli si město Braga a basiliku Bom Jesus do Monte. V městě Apúlia se prošli po pobřeží Atlantského ceánu a navštívili město Porto.

Akce školy - ERASMUS mobilita Portugalsko 19.-24.3.2023 - ZŠ Želiv (zszeliv.cz)