TPM 24. – 25.8.2023 v Praze                                                                                                                                        LTTA 6. – 9.11.2023 v Želivě

"Dear Future: Dream, Engage, Act and Re-act 4 the Future"

2021-2-PLO1-KA220-SCH-000048581

Erasmus+

V rámci projektu Dear Future naše škola poznává učitele z různých zahraničních škol. V srpnu jsme měli možnost provézt po naší krásné Praze zástupce mateřských a základních škol z Bulharska, Chorvatska, Polska a Portugalska a nechyběl ani partner z Turecka, který se stará o veškerou organizaci a plánování. Během našeho krátkého setkání jsme s partnery diskutovali o aspektech řízení projektu a také o úkolech, které musíme splnit v následujících měsících.

Větší setkání proběhlo na začátku listopadu v Želivě, kde se uskutečnila konference zaměřená na téma Umělá inteligence ve vzdělávání, storytelling a gamifikace. Cílem tohoto projektu je zlepšit dovednosti našich studentů, učitelů nebo vychovatelů při jejich přípravě na budoucnost. DEAR FUTURE projekt vytváří nový, digitální a inkluzivní balíček digitálního vzdělávání pro předškolní učitele, studenty a školy, aby utvořili vysoce kvalitní systém vzdělávání a péče v raném dětství ve vzdělávání umělé inteligence. A měli jsme i štěstí – letošní podzim se na začátku krásně vybarvil – procházka Prahou, návštěva Kutné Hory, Humpolce i vyhlídka na malebný Želiv a Sedlickou přehradu byly o to víc krásnější. Nechyběla návštěva a prohlídka místního kláštera a pivovaru a v naší škole ukázka výuky programování a exkurze v nově zrekonstruované  Mateřské škole Paraplíčko v Želivě.

Obě setkání – TPM v Praze i LTTA v Želivě – bylo zakončené slavnostním předáváním certifikátů, rozloučením a naplánováním další práce a setkání. Tak tedy příště v Polsku...