Školní rok 2017/2018

Hračkobraní - výtvarná soutěž

Tématem soutěže byla "Oblíbená postavička z Večerníčku". Ve své věkové kategorii obsadil David Charvát třetí místo, Karolína Matoušová byla ve své kategorii druhá a Valérie Holendová dokonce svou věkovou kategorii ovládla a zvítězila v této soutěži

.

Turnaj pěti škol 2018

Letos se již potřetí konalo sportovní klání škol, kterého se kromě nás zúčastnily týmy ZŠ Čechtice, ZŠ a MŠ Lukavec, ZŠ a MŠ Košetice, ZŠ a MŠ Hořepník. Celá akce se tentokrát odehrávala v Lukavci a soutěžilo se ve florbale a vybíjené. K naší velké radosti se podařilo našemu týmu vyhrát v obou disciplínách a získat tak zasloužené vítězství v celém turnaji.

Western a koně očima dětí - výtvarná soutěž

Tématem této soutěže pro rok 2018 byl "Život v přírodě". Z 236 žáků postoupila mezi dvacet nejlepších i dvojice našich žákyň - Tereza Zachová a Lenka Štefanicová.

Stiga hokel- republikové finále

Náš tým získal v republikovém finále této soutěže skvělé druhé místo. Blahopřejeme.

Biologická olympiáda - krajské kolo

Do krajského kola této soutěže postoupil Jiří Gecák. V krajském kole i přes solidní  výkon doplatil na svou nezkušenost s touto soutěží a obsadil celkové devatenácté místo. Přesto si zaslouží velký respekt a uznání, jak se vypořádal  s nástrahami této soutěže a postoupil mezi nejlepší z celého Kraje Vysočina.

Jak jsem potkal přírodu 2018 - výtvarná soutěž

V kategorii 7. - 9. tříd se na pěkném třetím místě umístila Tereza Zachová a čestné uznání za svou práci obdržela Kamila Buňatová.

"O nej....... čarodějnici" - výtvarná soutěž

Do soutěže bylo zasláno celkem 316 soutěžních prací. Naši žáci uspěly ve dvou kategoriích. V kategorii III. byla porotou vybrána jako nejlepší Karolína Matoušová a v kategorii IV. se na krásném třetím místě umístila se svou prací Lenka Štefanicová.

Okresní kolo soutěže ve Stiga hokeji

Okresního kola soutěže se zúčastnily 2 týmy - mladší a starší žáci. Oba dva týmy bojovaly až do posledního zápasu o celkové 1. místo v turnaji. Nakonec z toho bylo 2. místo  v kategorii starších žáků a 3. místo v kategorii mladších žáků. V kategorii jednotlivců obsadil Vojta Dolejš 3. místo ve své kategorii a Šimon Beran 2 místo. Tým starších žáků postoupil do celorepublikového finále této soutěže. Blahopřejeme a držíme palce

Okresní kolo soutěže odznaku všestranosti - Sazka Olympijský víceboj

Letošní rok jsme se zúčastnili poprvé této sportovní akce. Soutěže se z naší školy zúčastnilo celkem 11 dětí (2 chlapci, 9 dívek). Soutěžilo se v pětiboji, který se skládal z následujících disciplín: trojskok, hod medicimbalem, skok přes švihadlo, kliky a běh na 1000m. V kategorii dívek ročník 2005 se na druhém místě celkově umístila Natálie Máchová a hned za ní na třetím místě skončila Diana Mazačová. V kategorii dívek  2006 se Natálie Vacková umístila na celkovém 4. místě. Natálie Vacková a Natálie Máchová  postoupily do krajského kola této soutěže.

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Okresního kola se zúčastnily dva týmy. Jeden v kategorii 10 - 12 let a jeden v kategorii 12 - 16 let. Oba dva týmy trochu doplatily na svou nezkušenost s touto soutěží a skončily shodně na 4. místech ve svých kategoriích. Velmi pozitivní je, že děti tato soutěž baví a mají velkou motivaci na sobě pracovat a zlepšovat své výsledky. Uvidíme, zda se v budoucnu nedočkáme v této soutěži nějakého velkého úspěchu.

Biologická olympiáda

V kategorii D žáků 6. a 7. ročníku se na krásném 4. místě z celkových 17 žáků umístil Jiří Gecák z 6. ročníku a postupuje do krajského kola. V kategorii C žáků 8. a 9. ročníku obsadil Matouš Svatek z 8. třídy pěkné 6. místo a Valérie Holendová z 9. ročníku se umístila na místě 18. z celkového počtu 23. Všem třem žákům děkujeme za reprezentaci školy a Jirkovi budeme držet palce v květnu v krajském kole.

Okresní kolo - Vybíjená

Naše škola se účastnila této soutěže v kategorii II (4.-5. třída) a III (žákyně 6. a 7. třídy). V obou kategoriích dosáhly naše týmy shodného umístění. Skončily na čtvrtém místě a do finálového kola nepostoupili. Držíme palce, aby to vyšlo příští rok.

"O nejkrásnější velikonoční pohlednici" - výtvarná soutěž

Do soutěže bylo zasláno celkem 482 soutěžních pohlednic. Naši žáci uspěly hned ve dvou kategoriích. V kategorii IV. (5. a 6. třída) se Karolína Matoušová umístila na krásném 3. místě. V kategorii V. (7. - 9. třída) se umístily na stupních vítězů dokonce 2 naše žákyně. Na třetím místě skončila Lenka Štefanicová a celou tuto kategorii vyhrála Věra Štefanicová.

Krajský přebor škol v šachu

Tým ve složení Vojtěch Dolejš, Ivo Procházka, Marek Šimáček a Jan Dolejš se v krajské konkurenci srdnatě bil, ale lépe než na 9. místo to nakonec nestačilo.

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

V konkurenci 214 soutěžících, kteří se zúčastnili školních kol, postoupila do okresního kola Karolína Matoušová. I když se neprobojovala až na příčky nejvyšší, předvedla velmi pěkný výkon a ukázala svůj potenciál uspět v příštích ročnících této soutěže.

Olympiáda z českého jazyka - okresní kolo

Školních kol se zúčastnilo celkem 318 žáků, z nicž bylo vybráno celkem 39 účastníků okresního kola. Naše škola měla v okresním kole hned dvojí zastoupení. David Charvát a Petr Vlček předvedli solidní výkon a obsadili 20. a 25. místo.

Matematická olympiáda - okresní kolo

Do okresního kola této soutěže postupují pouze úspěšní řešitelé ze školního kola. V kategorii pátých tříd postoupil do okresního kola Vojtěch Dolejš a v kategorii devátých tříd jsme měly dokonce dvojnásobné zastoupení Davidem Charvátem a Petrem Vlčkem. Velkého úspěchu dosáhl ve své kategorii Vojtěch Dolejš, který obsadil krásné dělené třetí místo. Ale ani v kategorii žáků 9. tříd jsme se výsledkově neztratili a to především zásluhou Petra Vlčka a jeho celkově pátého místa. David Charvát obsadil dělené desáté místo.

Dějepisná olympiáda - okresní kolo

Ze školního kola postopili do okresního kola dva naši žáci - Valérie Holendová a Petr Vlček. V okresním kole se v konkurenci 38 soutěžících neztratili. Petr Vlček obsadil pěkné 12. místo a ani Valérie Holendová se za celkové 23. místo nemusí vůbec stydět. Školních kol této soutěže se zúčastnilo celkem 153 žáků a 38 z nich se představilo v kole okresním.

O nejkrásnější vánoční pohlednici - výtvarná soutěž

V kategorii 5. - 6. tříd ZŠ se na prvním místě umístila naše žákyně Karolína Matoušová. V kategorii 7. - 9. tříd získal krásné třetí místo žák 8. ročníku Radek Mareš. Naši žáci uspěli se svými pracemi v silné konkurenci- do soutěže bylo zasláno celkem 937 pohlednic.

Přebor škol v šachu okresní kolo - kategorie 6. -9.  tříd

V konkurenci 8 týmů se tým ve složení Martin Petr, David Krtek, Šimon Beran a David Charvát umístil na 4. místě a jen těsně mu tak unikl postup do krajského kola soutěže.

Pohár základních škol ve florbale - Florbal Cup

Turnaj pro žáky 1. - 5. tříd. Tým ZŠ Želiv  v konkurenci 12 týmů obsadil krásné 4. místo.

Přebor škol v šachu okresní kolo - kategorie 1. -5. tříd

Tým ve složení Vojtěch Dolejš, Ivo Procházka, Marek Šimáček a Jan Dolejš obsadil celkové 2. místo a postoupil do krajského kola.

Okresní kolo Florbal - starší žáci

Podobně jako mladší žáci se i tým starších žáků umístil ve čtyřčlenné základní skupině na druhém místě a do finálové skupiny nepostoupil. Celkem se turnaje účastnilo 16 týmů.

Okresní kolo Florbal - mladší žáci

Tým mladších žáků se umístil v základní skupině na druhém místě a do čtyřčlenného finále nepostoupil. Turnaje se účastnilo celkem 12 týmů.

Okrskové kolo sálové kopané

Tým starších chlapců obsadil v turnaji 3. místo

Logická olympiáda

Žák 5. ročníku Vojtěch Dolejš postoupil do krajského kola této soutěže a obsadil v ní krásné 23. místo. V našem kraji se soutěže účastnilo celkem 695 účastníků.

Okresní kolo Minifotbal

Turnaje, který se uskutečnil v Pelhřimově, se účastnilo celkem 13 týmů. Náš tým podal statečný výkon, ale ten bohužel nestačil na nejlepší. Do tříčlené finálové skupiny náš tým nepostoupil.

Mezinárodní výtvarná soutěž "Krásná jako kvítka 2017"

Výtvarné práce Petry Hodačové a Ester Pecherové uspěly v konkurenci prací ze 14 celého světa a dostaly se do úzkého výběru vystavovaných prací.