Školní rok 2017/2018

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

V konkurenci 214 soutěžících, kteří se zúčastnili školních kol, postoupila do okresního kola Karolína Matoušová. I když se neprobojovala až na příčky nejvyšší, předvedla velmi pěkný výkon a ukázala svůj potenciál uspět v příštích ročnících této soutěže. 

  

Olympiáda z českého jazyka - okresní kolo

Školních kol se zúčastnilo celkem 318 žáků, z nicž bylo vybráno celkem 39 účastníků okresního kola. Naše škola měla v okresním kole hned dvojí zastoupení. David Charvát a Petr Vlček předvedli solidní výkon a obsadili 20. a 25. místo. 

 

Matematická olympiáda - okresní kolo

Do okresního kola této soutěže postupují pouze úspěšní řešitelé ze školního kola. V kategorii pátých tříd postoupil do okresního kola Vojtěch Dolejš a v kategorii devátých tříd jsme měly dokonce dvojnásobné zastoupení Davidem Charvátem a Petrem Vlčkem. Velkého úspěchu dosáhl ve své kategorii Vojtěch Dolejš, který obsadil krásné dělené třetí místo. Ale ani v kategorii žáků 9. tříd jsme se výsledkově neztratili a to především zásluhou Petra Vlčka a jeho celkově pátého místa. David Charvát obsadil dělené desáté místo. 

Dějepisná olympiáda - okresní kolo

Ze školního kola postopili do okresního kola dva naši žáci - Valérie Holendová a Petr Vlček. V okresním kole se v konkurenci 38 soutěžících neztratili. Petr Vlček obsadil pěkné 12. místo a ani Valérie Holendová se za celkové 23. místo nemusí vůbec stydět. Školních kol této soutěže se zúčastnilo celkem 153 žáků a 38 z nich se představilo v kole okresním.

 

O nejkrásnější vánoční pohlednici - výtvarná soutěž

V kategorii 5. - 6. tříd ZŠ se na prvním místě umístila naše žákyně Karolína Matoušová. V kategorii 7. - 9. tříd získal krásné třetí místo žák 8. ročníku Radek Mareš. Naši žáci uspěli se svými pracemi v silné konkurenci- do soutěže bylo zasláno celkem 937 pohlednic. 

                           

Přebor škol v šachu okresní kolo - kategorie 6. -9.  tříd

V konkurenci 8 týmů se tým ve složení Martin Petr, David Krtek, Šimon Beran a David Charvát umístil na 4. místě a jen těsně mu tak unikl postup do krajského kola soutěže.

 

Pohár základních škol ve florbale - Florbal Cup

Turnaj pro žáky 1. - 5. tříd. Tým ZŠ Želiv  v konkurenci 12 týmů obsadil krásné 4. místo.

 

Přebor škol v šachu okresní kolo - kategorie 1. -5. tříd

Tým ve složení Vojtěch Dolejš, Ivo Procházka, Marek Šimáček a Jan Dolejš obsadil celkové 2. místo a postoupil do krajského kola.

Okresní kolo Florbal - starší žáci

Podobně jako mladší žáci se i tým starších žáků umístil ve čtyřčlenné základní skupině na druhém místě a do finálové skupiny nepostoupil. Celkem se turnaje účastnilo 16 týmů.

 

Okresní kolo Florbal - mladší žáci

Tým mladších žáků se umístil v základní skupině na druhém místě a do čtyřčlenného finále nepostoupil. Turnaje se účastnilo celkem 12 týmů.  

Okrskové kolo sálové kopané

Tým starších chlapců obsadil v turnaji 3. místo

 

Logická olympiáda

Žák 5. ročníku Vojtěch Dolejš postoupil do krajského kola této soutěže a obsadil v ní krásné 23. místo. V našem kraji se soutěže účastnilo celkem 695 účastníků.

Okresní kolo Minifotbal

Turnaje, který se uskutečnil v Pelhřimově, se účastnilo celkem 13 týmů. Náš tým podal statečný výkon, ale ten bohužel nestačil na nejlepší. Do tříčlené finálové skupiny náš tým nepostoupil. 

 

Mezinárodní výtvarná soutěž "Krásná jako kvítka 2017"

 Výtvarné práce Petry Hodačové a Ester Pecherové uspěly v konkurenci prací ze 14 celého světa a dostaly se do úzkého výběru vystavovaných prací.